В дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» весь тиждень з 25 лютого по 01 березня був присвячений темі психології, який проходив під девізом «Цінуємо життя, воно прекрасне!»

У програмі Тижня психології відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. Кожен день проходив цікаво та насичено і мав свою тему та девіз.

Діти, батьки, працівники закладу мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі учасники освітнього процесу щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня. Це сприяло створенню комфортної обстановки як для кожної дитини, так і для дорослих, позитивних емоцій, налагодженню контактів, веселого настрою.

У всіх вікових групах в понеділок, День веселкового настрою, тиждень розпочався з хвилинок гарного настрою, вітання один одного. Протягом  дня діти висловлювали свої побажання, грали в ігри «Відгадай емоцію», «Прочитай лист», в яких вчилися визначати емоції.

Цього ж дня малята подорожували по Країні мильних бульбашок та повітряних кульок, де самі майстрували з кольорового паперу бульбашки, грали, танцювали з повітряними кульками.

Не менш цікаво пройшов тренінг для дорослих «Складові гарного настрою», який підготувала практичний психолог закладу, участь в якому прийняли працівники закладу.

З понеділка батькам було запропоновано долучитися до моніторингу настрою своєї групи, де вони разом з дитиною визначали настрій та опускали відповідну фішку до «барометру настрою».

В другий день Тижня психології були розпочаті ранкові зустрічі «Дружній водограй». Діти грали в ігри «Добре-погано», «Подарунки для друга», в яких пояснювали кого вони вважають справжнім другом, згадували прислів’я про дружбу та обговорювали ситуації на тему «Як би ти вчинив?».

Закінчився День дружби спортивною розвагою «Дружні малята».

День Доброти розпочався в середу з хвилинок доброти під девізом «Де є добрі люди, там біди не буде». Діти розповідали про те, чому треба бути добрим, згадували добрих казкових героїв. Особливо яскраво малята виконували творче завдання, створивши планету із долоньок «Наша планета – планета добра!» Отже, день був добрим!

Четвер пройшов під девізом «Щастя є!» В цей день дошкільнята слухали казки «Про щастя» та «Про щасливі фарби», вирішували ситуації на тему «Щоб ти порадив?», намагалися пояснити, що таке на їх думку щастя.

В п’ятницю, День мрій, під час гри «Квітка-семіквітка» малюки складали квітку з бажань та мрій, а також фантазували, мріяли  «Як би я був чарівником», малювали свої мрії, розповідали про них, дивились мультфільм «Була у Слона мрія».

Весь тиждень пройшов вдало. Незмінними супутниками протягом всього тижня були гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі!

 

 

21 листопада 2018 року на базі дошкільного навчального закладу №9 «Червона шапочка» відбувся науково-практичний семінар «Лабораторія психології дошкільника: діалог науки і практики».

У заході взяли участь 12 практичних психологів дошкільних навчальних закладів міста, з якими працювали методист психологічної служби Олена Кравченко, практичний психолог ДНЗ №2 «Бірюза» Вікторія Зозуля, практичний психолог ДНЗ №6 «Чайка» Олена Трохимчук.

Привітала учасників семінару завідувач ДНЗ №9 «Червона шапочка» Олена Утєшева.

Під час роботи практичні психологи поглиблювали та систематизували  знання про  психолого-педагогічні засади спілкування дошкільників у колективі одноліток на різних вікових етапах та розглядали важливі аспекти цілісного уявлення дорослого про новоутворення психічного розвитку в дошкільному віці,  знання базисних характеристик дітей, які вимагають спеціальної уваги як батьків, так і педагогів.

Практична частина семінару містила низку вправ, інноваційних форм і методів роботи для формування психологічної культури та компетентності вихователів та батьків. Вправи заходу були розроблені як приклад інтерактивної діяльності, який допомагає дорослим у встановленні контакту з дітьми в різних ситуаціях спілкування. Відпрацьовували навички розуміння поведінки дошкільників на різних вікових етапах розвитку  та взаємин між ними.

Емоційний відгук та позитивні емоції викликала участь у заході вихованців ДНЗ №9 групи «Пташечка».

 

Робота виявилась ефективною й цікавою.

06 листопада 2018 року в дошкільному закладі пройшло засідання методичного об’єднання для інструкторів з фізичної культури на тему «Зміцнення здоров’я дітей засобами фізичного виховання». Завідувач закладу поділилась з присутніми досвідом фізкультурно-оздоровчої роботи дошкільного закладу «Червона шапочка». Олена Миколаївна акцентувала увагу на комплексному використанні всіх засобів фізичного виховання: раціонального режиму дня, харчування, загартування і руху (щоденна ранкова гімнастика, систематичні фізкультурні заняття, розвивальні вправи, спортивні ігри), а також забезпечення здоров’язберігаючого середовища шляхом використання як традиційних так і інноваційних технологій.

Присутнім були запропоновані:

1. Здоров’язбережувальна технологія В. Базарного, до основних методів і прийомів з яких відносяться вправи на зорову координацію, офтальмотренажери, вправи яких сприяють доброзичливості, покращують почуття гармонії і ритму, розвивають зорову координацію.

2.        Оздоровча технологія «Ігровий стретчинг».

3.  Тренажерний етюд «Веселий восьминіг», іграшка-тренажер, яка привертає увагу малят, зацікавлює їх і мотивує до рухової активності.

4.   Ігрогімнастика «Сольові квіти +мудри», що сприятливо діє на організм дитини.

5.  Оздоровчо-корекційна технологія «Ігровий парашут», яка є цікавою знахідкою для стимулювання активної діяльності дітей.

Наприкінці семінару-практикуму всі учасники мали змогу висловлювати свої думки, враження, виконувати в гурті вправи, ділитися досвідом.

 

 

В дошкільному навчальному закладі  «Червона шапочка» з 24 по 28 вересня 2018 року було проведено Тиждень Дошкілля, кожен день якого був насичений безліччю святкових дитячих розваг та різноманітних заходів, присвячених даному святу.

Щоранку протягом тижня відбувалися цікаві подорожі малят по дошкільному закладу, проводились бесіди з використанням віршів, цікавих ігор. Організовано пройшла тематична виставка «Мій улюблений садочок»,"Папа, мама, я - спортивна сім`я", в якій взяли участь батьки і діти всіх вікових груп.

На початку тижня відбулося свято для дітей молодшого дошкільного віку «Посвята в дошколята», на яке к дітям завітав Смішарик й подарував малятам  цікаві значки.

У вівторок в гості  в дошкільний заклад завітали учні з дитячої музичної школи міста з концертною програмою, присвяченою Дню Дошкілля. Діти із задоволенням слухали музичні твори, співи у виконанні школярів.

В середу, 26 вересня, до дітей завітала в гості казка. Діти зустрічали казкових героїв, які прийшли до них з цікавими завданнями, віршованими загадками.

27 вересня діти групи «Пташечка» разом з батьками потрапили до Феї Осені, яка через диво-квітку принесла всім присутнім багато цікавих ігор і подарунків.

В останній день тижня відбулися футбольні змагання, участь в яких прийняли діти старшої групи "Золота рибка" разом зі своїми батьками.

Весь тиждень був цікавим, емоційно насиченим.

 

У нашім дружнім колективі усі дітки без винятку щасливі!

 Ознайомлення дошкільнят з державними святами, залучення їх до участі, сприяє формуванню в малят активної соціальної і громадської позиції, почуття гордості за свою Батьківщину.

   Напередодні Дня Незалежності, Дня Державного прапора діти старших вікових груп зібралися разом у нашому спільному домі - дитячому садочку "Червона шапочка" на спортивну розвагу "Ігри патріотів". Діти змагалися у спритності, швидкості, витривалості.

  Позитивний настрій і радість пригод сприяли встановленню дружніх відносин.

 

Хай же Мир і дружба поєднають всіх.

І дзвенить дитячий безтурботний сміх.

 

    25 липня, в гості до дітей старшого дошкільного віку завітали представники патрульної поліції, які провели бесіду з дітьми з правил безпеки дорожнього руху та поводження дітей на дорозі та у міському транспорті.

   Діти отримали чимало задоволення, спілкуючись з патрульними та відповідаючи на поставленні питання.

 Наприкінці зустрічі діти отримали змогу ознайомитися із патрульною машиною, посидіти в авто та застосувати звукові сигнали.