Вишиванка - символ Батьківщини

   І сьогодні, 17 травня, в День Вишиванки, малята дошкільного закладу "Червона шапочка" прийшли у святковому вбранні - вишиванках. Діти із задоволенням провели це свято - грали в ігри, танцювали, співали українські пісні, читали вірші. Це свято дуже захопило малят, бо вони справжні маленькі українці!

Рятувальники відвідали дитячий садочок «Червона шапочка»

Тема безпеки життя та здоров'я дітей є найбільш актуальною проблемою сучасності. Саме тому 3 березня співробітники Лисичанського  МУ ГУ ДСНС у Луганській області та патрульної поліції відвідали дитячий садочок «Червона шапочка».

Співробітники ознайомили дітей з основними правилами безпечної життєдіяльності та пояснити, що таке вогонь і яку може нести загрозу, також розповіли дітям про основні причини виникнення пожеж, можливі наслідки пустощів з сірниками, запальничками та іншими небезпечними предметами й речовинами. Рятувальники у доступній формі розповіли дітям про небезпеку, пов’язану з водоймами взимку, первинні дії при виявленні вибухонебезпечних предметів.

 Не зважаючи на свій малий вік, діти узнали як треба діяти під час виникнення пожежі або надзвичайної ситуації. Почути про це від справжніх рятівників дітям було дуже цікаво. Вони разом повторювали номер виклику служби порятунку «101».

Рух – це здоров’я. І батьки, і ми, педагоги, закладаємо фундамент здоров'я дитини, беремо активну участь в його створенні.

З метою зміцнення та збереження здоров’я вихованців, формування фізичних вмінь та навичок, виховання стійкого інтересу до рухової активності, вироблення звички до здорового способу життя, колектив нашого закладу проводить відповідну цілеспрямовану, систематично сплановану роботу. 

І сьогодні, 28 лютого, в садочку пройшов День Здоров’я. Розпочалося свято з ранкової гімнастики, в якій взяли участь батьки з молодшої групи «Веселий півник» і старшої групи «Веселка». Після корисного сніданку діти усіх вікових груп зібралися в спортивній залі, де їх чекали Витаминка та Карлсон, які запропонували дітям вирушити у подорож по Країні Здоров’я за допомогою мнемосхем. Провівши веселу розминку, діти вирушили у подорож. На кожній станції їх чекали казкові герої: Королева здоров’я та Фея чистоти, Доктор Здоровейко і бабуся Ягуся, які приготували малюкам багато цікавих завдань. Діти грали в ігри, відгадували загадки, пробували на смак корисні овочі та фрукти.

 Всім було дуже весело, а головне цікаво. Оздоровчі заходи тільки тоді матимуть користь, коли дитина охоче виконуватиме всі призначення.

 Після закінчення спортивного свята діти пригощалися липовим чаєм та посмакували апельсинами. А головне діти отримали заряд бадьорості, енергії та настанову: «З кожною крапелькою, з кожним ковтком напою у мене потрапляє енергія і сила сонця, яка проходить крізь всі органи. З кожною хвилиною я стаю здоровішим».

Спортивні сімейні змагання під назвою «Мама, тато, я - спортивна сім'я!» пройшли 30 січня в дошкільному закладі «Червона шапочка».

Впровадження здорового способу життя, зміцнення здоров'я дітей та їх батьків, популяризація фізичної культури, зміцнення сімейних цінностей і традицій, а також спадкоємність дошкільного закладу і сім'ї - ось головні цілі і завдання заходу.

У змаганнях взяли участь 8 сімей, капітанами команд яких були наймолодші представники – діти.

Учасники зібралися позмагатися у спритності, швидкості, витривалості, а ще для того, щоб ближче познайомитися один з одним, подивитися, що можуть наші діти і що можуть їх батьки. І неважливо, хто переміг в цих змаганнях, головне, що всі відчули атмосферу свята, сердечності й доброзичливості.

Сім'ям були запропоновані різні естафети для всіх членів команд: «Розминка», «Біг в обручі», «Потрійний стрибок», «Один за всіх і всі за одного», «Вушко голки», «Веселі гонки»  та інші.

У залі відчувалася атмосфера добра і дружби, тепла і радості!

Наприкінці свята були підведені підсумки: сьогодні тих, хто програв немає, є просто кращі з кращих! Всі родини були нагороджені грамотами дошкільного закладу за активну участь в змаганнях «Тато, мама, я - спортивна сім'я» та медалями.

Нехай це тільки лише гра, але нею ми сказати хотіли: велике слово - сім'я, зберігайте її, бережіть її, немає в житті прекрасніше мети!

 

Для підвищення рівня патріотизму у дітей  в дошкільному закладі проводиться активна цілеспрямована робота. В пятницю, 19 січня, відбулися "Ігри патріотів". В змаганнях взяли участь дві команди груп "Веселка" і "Пташечка". Діти узнали, що спортсмени, які беруть участь у Олімпіських іграх - це патріоти, які прославляють своїми перемогами Батьківщину і роблять її краще. А сьогодні, 24 січня, відбулися «Козацькі змагання». Діти середнього та старшого дошкільного віку отримали знання про перших патріотів – козаків, звідки з’явилося слово «козак». Дві команди з числа хлопчиків змагалися між собою: перетягували канат, подорожували за сіллю, грали в народні ігри. Наприкінці козаки дали присягу – над усе любити рідний край, народ захищати та для нього жити. 

Наприкінці учасники отримали медалі.

 

17 січня 2018 року в дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» стартували Зимові Олімпійські ігри.

Ми переконані, що формування уявлень у дітей про Олімпійські ігри  може стати частиною не тільки фізичного, але й естетичного і морального виховання дитини. Складні проблеми патріотичного виховання також можуть успішно вирішуватися через формування у дітей почуття причетності до боротьби спортсменів своєї Батьківщини на світових аренах. Саме тому постала необхідність розробки проекту про олімпійську освіту дошкільників, яка опирається в основному на традиційні ритуали Олімпійських ігор, історію олімпійських медалей, що характеризують найкращі моральні якості спортсменів: чесність, волю до перемоги, взаємовиручку.

Олімпійська освіта дозволяє нам більш ефективно організувати роботу з формування здорового способу життя дошкільників. Вона відіграє важливу роль у вдосконаленні фізичної культури дитини. Спортивні діти завжди виявляють особистісні та інтегративні якості: активність, успішність, самостійність, комунікативність, вони просто талановиті особистості. Хто знає, можливо, через кілька років хтось із наших вихованців буде прославляти наше місто  на Олімпійських іграх.

Урочисте відкриття почалося з занесення прапорів України та Олімпійського. На свято до дітей приходив Зевс – Бог неба, грому і блискавки. Маленькі богині танцювали грецький танок «Сіртакі» і добули до початку змагань священний вогонь.

Діти перенеслися до Древньої Греції, де змагалися в спритності, швидкості, сміливості.

           Закінчився перший день Зимових Олімпійських ігор масовими грецькими таночками.

В дошкільному навчальному закладі №9 «Червона шапочка» з 25 по 29 вересня 2017 року було проведено Тиждень Дошкілля, кожен день якого був насичений безліччю святкових дитячих розваг та різноманітних заходів, присвячених даному святу.

Щоранку відбувалися святкові зустрічі малят з казковими героями, які проводили з дітьми цікаві вікторини «Впізнай цього казкового героя» та разом виконували ранкову гімнастику на свіжому повітрі. Організовано пройшла виставка дитячих робіт «Щасливі моменти сімейного відпочинку", в якій взяли участь батьки і діти всіх вікових груп.

Щодня проводились заняття та бесіди з дітьми, пов’язані з роботою всіх працівників дошкільного закладу «Хто працює в дитячому садку?, «Щоб сталося, якщо б у садочку не було дорослих?», «Мій найкращий день у дитячому садочку», «Мій улюблений садочок».

У вівторок діти середньої групи для своїх друзів інсценували казку «Теремок». Діти грали в сюжетно-рольову гру «Дитячий садок», де мали змогу побути в ролі кухарів, вихователів, муз керівника та інших працівників.

В середу, 27 вересня, всіх працівників і дітей дошкільного закладу привітали учні дитячої музичної школи №2, які подарували всім присутнім музичний концерт.

28 вересня пройшов спільний спортивний захід «Газетні чудеса», в якому приймали участь діти старшої групи «Веселка» нашого садочка і діти дитячого садка «Усмішка». Діти грали, змагались, вболівали один за одного і отримали масу позитивних емоцій.

В п’ятницю, 29 вересня, пройшли педагогічні читання «Видатні українські педагоги про професію вихователя», виставка творчих робіт працівників дошкільного закладу «Світ моїх захоплень».